Ulasim

Elbasan´da
Hava Durumu
>>Tahmin

ELBASAN

Anasayfa
KöyümüzTarihYönetimHaritaUlasimFoto GaleriLinklerIletisim

 

 Elbasan’ ın İstanbul’ a olan uzaklığı yaklaşık 60 kilometredir. İstanbul - Edirne E-5 karayolunun Büyükçekmece yol ayrımından Çatalca yönü takip edilebilir. İstanbul - Edirne TEM yolunu tercih edenler Büyükçekmece gişelerinden çıkarak beş kilometre Çatalca istikametine doğru yol alabilir.

Her iki seçenekten sonra ilçe girişinde bulunan benzin istasyonundan az önce sol tarafta çatallanan Ortaköy-Selimpaşa yönüne sapılması gerekir. Burada Taşocakların yanından geçip çevrede ’Koğuk Dere’ diye anılan kısa, fakat dar, virajlı ve yokuşlu bir yol çıkarak Çakıl Köyü’ nün yanından geçilir. Buralarda sağ tarafa işaret eden ’’ELBASAN 5 KM’’ yazılı bir levha göreceksiniz.

 

 İstanbul’dan halk otobüsü seferleri E-5 kara yolu üzerinden Yenibosna - Çatalca arası on dakika da bir yapıyor. Yolculuk ortalama bir saat sürmektedir. İlçeden ise Elbasan minibüsleri iki saatte bir çalışıyor.

Demir yoluyla İstanbul’un Sirkeci - Edirne tren seferlerin kullanılması mümkün. Sirkeci Çatalca arası bir saat 15 dakikadır.

 

 

Copyright(c) 2007 info@elbasan.org